Remonty i wykończenia wnętrz. BM Kompleks – projekty, aranżacje i wystrój wnętrz. Gdańsk, Gdynia, Sopot, Trójmiasto.

Technologie kartonowo-gipsowe
(ścianki działowe, sufity podwieszane, zabudowy, również   niestandardowe łuki, wnęki itp.)

 


Od wielu lat zastosowanie płyt gipsowo-kartonowych jest nieodzownym elementem każdego remontu, adaptacji czy wykończenia wnętrz. Technologia ta znajduje coraz szersze zastosowanie zarówno podczas wykonywania, ścian, sufitów a także wszelkiego rodzaju zabudów. Niewielkie obciążenie materiałowe, szybki montaż, idealna gładź powierzchni oraz łatwy ewentualny demontaż to podstawowe zalety zastosowania płyt gipsowo – kartonowych.

W firmie zatrudniamy doświadczonych pracowników suchej zabudowy dla których nie ma rzeczy niemożliwych do wykonania w tej technologii. Wykorzystując rozbudowany system profili systemowych oraz profesjonalne narzędzia (np. wiertarki i wkrętarki kątowe, mimośrodowe itp.) jesteśmy w stanie wykonać każdą zabudowę.      

W roku 2011 firma nasza uzyskała Złoty Certyfikat w zakresie Technik Dekoracyjnych, który ma szczególne znaczenie z racji specjalizacji naszej firmy zajmującej się kompleksową realizacją wnętrz.

Złoty Certfikat Złoty Certfikat Złoty Certfikat

W zależności od wymogów zastosowanie mają wszystkie rodzaje płyt GK – zwykłe na ściany i sufity oraz zabudowy w miejscach niezawilgoconych. Ognioodporne, jedną lub dwie warstwy w zależności od wytycznych przeciwpożarowych na poddaszach, strychach  i w miejscach o zwiększonym ryzyku pożaru. W łazienkach i pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności stosujemy płyty wodoodporne. Zalecamy stosowanie dwóch warstw płyt pod ułożenie płytek ściennych.

Ściany

Wykonujemy wszelkiego rodzaju ścianki działowe wolnostojące, przyścienne  różnych grubości w wypełnieniem wełną mineralną lub nie, z jedną lub dwoma warstwami płyt w zależności od potrzeb. Nie rzadko w ścianach takich umieszczone są stelaże WC, bidetu lub inne a także wkomponowane półki, wnęki itp. Przy wszystkich otworach drzwiowych stosujemy profile wzmocnione.

Również montujemy w takich ścianach systemy drzwi przesuwnych, zarówno z wykorzystaniem systemowych kaset jak też indywidualnie odpowiednich profili.
Wykonujemy również suche tynki metodą klejoną lub w razie potrzeb zastosowanie mają profile, paski itp.

Sufity

W zależności od wymogów oraz indywidualnych życzeń klienta wykonujemy wszelkie rodzaje sufitów w technologii gipsowo-kartonowej.
Sufity podwieszone na różnych wysokościach, na ruszcie systemowym jednokrotnym lub dwukrotnym krzyżowym. Jedno lub wielopoziomowe z połączeniem nawet najbardziej wymyślnych zabudów.

Warto dodać, że nad takimi sufitami często montowane są przeróżne urządzenia np. wentylacja, klimatyzacja, instalacje elektryczne, oświetlenie, co nie rzadko wymusza różnego rodzaju zabudowy przysufitowe. W uzasadnionych przypadkach stosujemy izolacje paroizolacyjne a także docieplenie lub wygłuszenie wełną mineralną a także specjalistycznymi ekranami dzwiękowymi.
Podczas projektowania takich sufitów i zabudów uwzględniamy możliwość dostępu do niewidocznych ale istotnych elementów montowanych nad nimi.

Zabudowy

Coraz większe wymagania klientów zmuszają nas do tworzenia coraz bardziej skomplikowanych, a tym samym bardziej estetycznych i funkcjonalnych zabudów wykonanych w technologii gipsowo-kartonowej.
Są to zarówno zabudowy w sufitach, przy sufitowe oraz w ścianach jak też wolnostojące. Bardzo często są one zsynchronizowane z oświetleniem punktowym lub ciągłym co daje niesamowity efekt końcowy.

Po naszym wieloletnim doświadczeniu podczas wykańczania wnętrz możemy z czystym sumieniem sugerować, iż takie zabudowy dodają niesamowitych walorów estetycznych nawet w najprostszym mieszkaniu, sklepie czy biurze. Czasami dzięki takim zabudowom pomieszczenie wydaje się większe, bardziej przytulne lub zmienia rzeczywiste proporcje co jest zadaniem dla architekta.

W ostatnich latach wróciła do nas moda RETRO. W związku z tym bardzo modne stały się łuki, koła i różnego rodzaju owale. Idealnie to pasuje np. do kominka i jego otoczenia, ale też wykonywane są atrapy filarów , nadproża okien i wiele innych.

Nasza firma wykonuje tego typu zabudowy w każdym zakresie. W naszych realizacjach dzięki zastosowaniu najnowszych technologii i narzędzi nie znajdziecie Państwo w płaszczyźnie wykończenia kantów, załamań czy zniekształconych owali. Warto dodać, że wszystkie geometrie stelaży wykonujemy programem komputerowym, dzięki czemu osiągamy zamierzony efekt dowolnego projektowanego kształtu.     

 Na wszystkie nasze prace udzielamy gwarancji budowlanych do 36 miesięcy. 

 

Zobacz inne kategorie :

Prace murarsko - tynkarskie, Płytki ścienne i podłogowe, Tynki, szpachlowanie, Malowanie i tapetowanie, Systemy sufitów podwieszanych, Instalacje wod - kan, CO, Armatura sanitarna, Instalacje elektryczne, oświetlenie, Podłogi, Boazerie ścienne, alternatywne okładziny, Meble na wymiar, zabudowy, Adaptacje strychów, Okna i drzwi, Drzwi

 

W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt.

 

Powrót do poprzedniej strony

Wszelkie prawa do wszystkich materiałów i zdjęć umieszczonych na tej stronie ZASTRZEŻONE -  żaden fragment tej strony nie może być reprodukowany, przechowywany w systemach odzyskiwania ani przekazywany w sposób elektroniczny lub mechaniczny w postaci odbitki kserograficznej, nagrania czy jakiejkolwiek innej formie, bez wcześniejszego  uzyskania pisemnej zgody firmy BM KOMPLEKS.
Dz. Ust. Nr 24 poz. 83 z dn. 4 02 1994 r.
PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE