Remonty i wykończenia wnętrz. BM Kompleks – projekty, aranżacje i wystrój wnętrz. Gdańsk, Gdynia, Sopot, Trójmiasto.

Montaż armatury sanitarnej, systemy podtynkowe

Jednym z końcowych etapów wykończenia łazienki jest odpowiedni dobór i montaż armatury sanitarnej. Oczywiście nasz firma jako kompleksowy wykonawca wykonuje takie usługi w pełnym zakresie.

Systemy podtynkowe WC i bidetów

W dzisiejszych nowoczesnych łazienkach w większości zastosowanie mają systemy podtynkowe. Dzięki takim rozwiązaniom otrzymujemy w efekcie końcowym wizualną większą przestrzeń oraz wrażenie czystości. Nie rzadko stelaże WC i bidetów a także umywalek są montowane we wnękach, ścianach lub sztucznie do adoptowanych miejscach, czasami w pierwotnej wersji nie należących do łazienki. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza przy małych łazienkach.

Bardzo często podczas zabudowywania takich stelaży wykorzystuje się wolną przestrzeń nad nimi jako szafki, półki itp. Przy przemyślanym projekcje zabudowy takie oprócz funkcjonalności stają się dodatkowymi wizualnymi efektami dekoracyjnymi, co nadaj smaku łazience.
 

 
Podczas realizacji doradzamy klientowi rodzaj, wielkość i nazwę producenta takich systemów, a następnie dostarczamy na budowę.
Mając na uwadze, że stelaże takie są zabudowywane na stałe, stąd też używamy tylko sprawdzonych i profesjonalnych systemów na które udzielamy wieloletnich gwarancji.
W uzgodnieniu z naszymi klientami, dobieramy odpowiednie i współgrające z całością widoczne sanitariaty czyli miski i przyciski.

 Powiększ zdjęcie Powiększ zdjęcie Powiększ zdjęcie Powiększ zdjęcie

 

 

Bardzo często tak wykonana podłoga pod prysznic jest podgrzewana z zastosowaniem technologii ogrzewania podłogowego lub maty elektrycznej. Kąpiel w takiej kabinie z odczuciem ciepła pod nogami daje niesamowite wrażenia, a brak różnicy poziomów jak to ma miejsce przy zastosowaniu brodzika jest bardzo wygodny.

 

Wanny

W łazienkach wykańczanych przez naszą firmę stosujemy szeroki wachlarz wanien, w zależności od kształtu i rozmiarów łazienki a także od wymagań klientów. Montujemy wanny prostokątne, półokrągłe symetryczne i asymetryczne, a także wanny z hydromasażem. W ostatnim przypadku wykonamy niezbędne instalacje elektryczne oraz wentylację. Do każdej wanny wykonujemy odpowiednią zabudowę o nawet najbardziej wymyślnych kształtach co ważne z przemyślanym dostępem do istotnych elementów pod wanną.

Sam trafny dobór odpowiedniego kształtu wanny do konkretnej łazienki to już pół sukcesu. Dlatego też wykończenie prawie każdej łazienki wymaga wykonania odpowiedniego projektu z uwzględnieniem rodzaju i kształtu sanitariatów, armatury, dobór baterii,  a nawet wybór odpowiedniego formatu płytek, gdyż nie rzadko wiele elementów jest dostosowywanych do ich rozmiaru.

Montujemy rónież wanny z hydromasażem. Wykonujemy nizbędne instalacje elektryczne oraz wodne łącznie z załączeniem automatycznej dezynfekcji a także systemu napełniania wanny przez dysze.


Systemy podtynkowe baterii

Baterie zabudowane w ścianach lub zabudowach stosowane zarówno do wanny jak też prysznica dają niesamowity efekt wizualny.
Zastosowania takie podkreślają nowoczesność i dobry gust użytkowników. Podobnie jak w przypadku stelaży WC i bidetów systemy takie są zabudowywane na stałe stąd też polecamy i używamy tylko sprawdzone i profesjonalne rozwiązania, na które udzielamy wieloletnich gwarancji.

Warto dodać, iż Baterie takie są wykonywane tak aby, do części elementów mechanicznych, narażonych na zużycie był zawsze dostęp.
Baterie takie mogą być wyposażone w termostat wody ciepłej a także czujniki bezdotykowe. Pomimo jednak znacznych dodatkowych kosztów bardzo polecamy takie rozwiązania, które będą Państwu służyć przez wiele lat.

 

 

Umywalki

Przy projektowaniu łazienek umiejscowienie i dobór umywalki lub umywalek jest bardzo istotne. Umywalka powinna być usytuowana w najbardziej widocznym miejscu, w przeciwieństwie do WC. Prawie zawsze nad umywalką występuje lustro oraz kinkiety. Bardzo często umywalki umieszczamy na różnego rodzaju blatach, czy to murowanych obłożonych płytkami, czy też drewnianych, marmurowych itp. Należy zwrócić szczególną uwagę, aby te wszystkie elementy współgrały ze sobą, gdyż tak naprawdę jest to wizytówką każdej przemyślanej łazienki. Nie rzadko pod blatem umieszczona jest pralka, która w takim przypadku nie musi być widoczna.
Podczas naszych realizacji pomagamy i doradzamy klientom w całościowej aranżacji oraz doborze odpowiednich materiałów, armatury i płytek. Staramy się, choć to trudne, aby każda łazienka przez nas wykonana była inna i jeszcze piękniejsza od poprzedniej.                

 

 

Sanitariaty WC i bidetów

Jeżeli zdecydowaliście Państwo o zastosowaniu w swojej łazience systemu podwieszonego WC należy jeszcze dobrać odpowiednią miskę, która jest również elementem dekoracyjnym.

Ważne jest aby taka miska współgrała z całością użytej armatury, chodzi tu zarówno o kształt jak też kolor (jest bardzo wiele odcieni koloru białego i przy dobrym oświetleniu różnice w kolorze źle dobranej armatury są bardzo widoczne, wręcz rzucające się w oczy).

Aby uniknąć takich niespodzianek radzimy zwrócić na to uwagę już podczas wstępnego wyboru sanitariatów. Innym istotnym elementem jest oczywiście cena.

 

 

Kabiny prysznicowe

Podczas projektowania łazienek prawie musimy wybierać wanna czy prysznic, poza dużymi łazienkami, gdzie możemy zamontować jedno i drugie. Zarówno i wanna jak i kabina prysznicowa mają swoje wady i zalety. Wybór taki pozostawiamy klientowi.
Warto jednak zauważyć, że przy zastosowaniu prysznica w łazience, nawet najmniejszej pozostaje wiele więcej miejsca niż w wersji z wanną. Jednak niektórzy klienci mają swoje upodobania i np. lubią leżeć godzinami w wannie. Ponadto wanna jest też przydatna do prania, za to kąpiel pod prysznicem jest o wiele bardziej komfortowa, ze względu na wciąż bieżącą wodę.
Montujemy wszystkie rodzaje kabin prysznicowych do wszelkiego typu brodzików. Czasami istnieje możliwość obniżenia górnej płaszczyzny brodzika poprzez wkucie go w podłodze.    

 

 Na wszystkie nasze prace udzielamy gwarancji budowlanych do 36 miesięcy. 

 

Zobacz inne kategorie :

Technologie gipsowo-kartonowe, Prace murarsko - tynkarskie, Płytki ścienne i podłogowe, Tynki, szpachlowanie, Malowanie i tapetowanie, Systemy sufitów podwieszanych, Instalacje wod - kan, CO, Instalacje elektryczne, oświetlenie, Podłogi, Boazerie ścienne, alternatywne okładziny, Meble na wymiar, zabudowy, Adaptacje strychów, Okna i drzwi, Drzwi

W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt.

 

Powrót do poprzedniej strony

Wszelkie prawa do wszystkich materiałów i zdjęć umieszczonych na tej stronie ZASTRZEŻONE -  żaden fragment tej strony nie może być reprodukowany, przechowywany w systemach odzyskiwania ani przekazywany w sposób elektroniczny lub mechaniczny w postaci odbitki kserograficznej, nagrania czy jakiejkolwiek innej formie, bez wcześniejszego  uzyskania pisemnej zgody firmy BM KOMPLEKS.
Dz. Ust. Nr 24 poz. 83 z dn. 4 02 1994 r.
PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE