Remonty i wykończenia wnętrz. BM Kompleks – projekty, aranżacje i wystrój wnętrz. Gdańsk, Gdynia, Sopot, Trójmiasto.

Remont - krok po kroku. Dobudowa łazienki do istniejącego budynku

 

 

W poniższym opracowaniu przedstawiamy Państwu realizację dobudowy łazienki z korytarzem do istniejącego starego budynku. Pomieszczenie zostało usytuowane na dachu garażu przy drzwiach wejściowych do budynku. Po wykonaniu projektu budowlanego i uzyskaniu pozwolenia na budowę nasz architekt wykonał projekt aranżacji wnętrz – łazienka i korytarz oraz pomieszczenie gospodarcze – razem ok. 20m2.

Projekt

Prace budowlane ścian i dachu

Po demontażu istniejącego starego wiatrołapu zostały wylane ławy fundamentowe i wykonane ściany oddzielające nowe pomieszczenia w konstrukcji szkieletowej drewnianej o grubości 25cm. Od zewnątrz wykończone impregnowaną płytą OSB 22mm, ocieplenie watą mineralną 100mm + 150mm, paro izolacje z foli. Podobnie został wykonany dach – na konstrukcji drewnianej deska 25mm, papa oraz papa termozgrzewalna, opierzenie i rynny

Instalacje wodno-kanalizacyjne, CO i elektryczne

W następnym etapie nasza firma wykonała niezbędne instalacje wodno – kanalizacyjne oraz doprowadzenie zasilania wody i odprowadzenie kanalizacji bezpośrednio do studzienki kanalizacyjnej. Doprowadzono też instalacje ogrzewania od starej kotłowni.

Wykończenie ścian i sufitów

Równocześnie były wykonywane stelaże ścian zewnętrznych wykończone podwójną płytą impregnowaną z uwzględnieniem półek, zabudów itp. Na bieżąco zostały ułożone instalacje elektryczne.

Zabudowy gipsowo - kartonowe

W kolejnym etapie prac powstały ścianki działowe na ruszcie systemowym z ociepleniem watą mineralną oraz montaż pozostałych płyt GK.

Sufity podwieszone

I sufity podwieszone w technologii GK. Docieplenie watą mineralną 25 cm oraz paro izolacje.

Podłogi

Na koniec prac budowlanych wykonaliśmy izolacje podłóg oraz wylewki betonowe i dodatkowe izolacje z folii w płynie. Wcześnie rozprowadzono ogrzewanie podłogowe.

Płytki ścienne i podłogowe

Po zakończeniu wszystkich prac budowlanych i instalacyjnych przyszedł czas na ułożenie płytek ściennych i podłogowych.

Armatura sanitarna

Gdy zostały już ułożone wszystkie płytki nasza firma wykonała montaż armatury sanitarnej (baterie, umywalka, WC, kabina prysznicowa) oraz elektryczny podgrzewacz wody będący alternatywą do wody ciepłej z kotłowni w okresie zimowym.

Prace wykończeniowe

W ostatnim etapie prac przyszedł czas na prace wykończeniowe. Szpachlowanie, malowanie, montaż drzwi wewnętrznych oraz zewnętrznych itp.

Efekt końcowy

 

Na zakończenie prac tuż przed odbiorem następuje sprawdzenie poprawności działania wszystkich instalacji oraz jakości wszystkich wykonanych prac. W przypadku wykrycia jakichkolwiek niedoróbek usuwane są wszelkie usterki i wykonywane niezbędne poprawki.

 

Dobudowa łazienki do istniejącego domu
została wykonana w dniach 5 IV - 10 V 2012 roku

Czystość i porządek – można od razu cieszyć się wymarzonym domem lub mieszkaniem.

 

Powrót do poprzedniej strony

Wszelkie prawa do wszystkich materiałów i zdjęć umieszczonych na tej stronie ZASTRZEŻONE -  żaden fragment tej strony nie może być reprodukowany, przechowywany w systemach odzyskiwania ani przekazywany w sposób elektroniczny lub mechaniczny w postaci odbitki kserograficznej, nagrania czy jakiejkolwiek innej formie, bez wcześniejszego  uzyskania pisemnej zgody firmy BM KOMPLEKS.
Dz. Ust. Nr 24 poz. 83 z dn. 4 02 1994 r.
PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE